ZeStrychu Handmade to Proekologiczny Projekt Autorski - szafa pełna przedmiotów po regeneracji, uratowanych przed śmiercią na śmietniku.
To koronkowy art recykling i upcykling ubrań, tekstyliów domowych i przydatnych akcesoriów. Wszystkie oryginalne i unikatowe - słowem: magiczne :-).
ZeStrychu Handmade to magia: projekt autorski - marka z artykułami rękodzielniczymi powstającymi w magiczny sposób z materiałów pochodzących z recyklingu - wydobytych z głębi starych szaf, second-handów, rzeczy skazanych na śmietnik lub... nietrafionych prezentów.
To kraina rzeczy tworzonych ręcznie przy użyciu prostych narzędzi; to odnowienie i przedłużenie życia przedmiotów codziennego użytku - tekstyliów i ubrań - poprzez przywrócenie ich do stanu sprawnego funkcjonowania z pomocą technik upcyklingu i art recyklingu.
Ponieważ proces tego typu produkcji jest bardzo czaso- i pracochłonny, powstałe w jej efekcie produkty równie pięknie się prezentują, co wymagają delikatnego traktowania.
Zalecane jest pranie ręczne w temperaturze 30 st. C.
Kolory właściwych produktów mogą się nieznacznie różnić od tych na zdjęciach, z uwagi na światło prześwitujące przez dzianinę.
Na lewej stronie widoczne są zaciągane szydełkiem nitki - w ręcznej produkcji taki jest standard.
Ceny produktów wywodzą się z roboczogodzin, czyli z przeliczenia czasu poświęconego na ich wykonanie.
Celem ZeStrychu Handmade jest ograniczanie galopującego procesu generowania odpadów i zaśmiecania planety - poprzez wykorzystanie wszelkich możliwych napotkanych surowców tekstylnych po raz wtóry lub nawet kolejny - tkaniny, skrawki, odpady tekstylne, nici, włóczki ze sprutych swetrów, guziki, wstążki, przywieszki, koraliki, cekiny, kordonki, muliny - wszystko to służy do tworzenia piękna i przywracania radości użytkowania - na małą lokalną skalę, ale za to w duchu prostej estetyki. Za pomocą staromodnych - magicznych - narzędzi typu szydełko, druty dziewiarskie czy zwykła igła :-).
Źródłem pozyskiwania materiałów przez ZeStrychu Handmade są zarówno pokłady domowe - stare swetry, nieużywane sukienki, nici z porwanej serwety, guziki odcięte od płaszcza, jak i małe lokalne i sąsiedzkie społeczności bazujące na prostej wymianie, czy second-handy pełne skarbów w postaci odzieży gotowej do przeróbek, np. zabawki z niepotrzebnych szalików, koce ze sprutych ubrań, ubranka, z których dzieci już wyrosły, obrus nadający się do artystycznego załatania, poduszeczki do igieł ze ścinków otrzymanych od znajomej krawcowej - które już były gotowe do wyrzucenia na śmietnik...
W myśl filozofii Kaizen: małymi kroczkami codziennie - dzień po dniu :-))).